Spotkanie z dietetykiem Drukuj

 

   Gościliśmy w naszej szkole dietetyka panią mgr Agnieszkę Kisielewską, która spotkała się z uczniami klas szóstych. 
   Wysłuchaliśmy bardzo ciekawych informacji na temat właściwego sposobu odżywiania się i wpływu aktywności fizycznej na nasze zdrowie. Pani magister podkreśliła funkcję składników pokarmowych: białek, węglowodanów, tłuszczy, witamin i soli mineralnych w funkcjonowaniu naszych organizmów. Zwróciła uwagę na objawy pojawiające się w przypadku niedoboru tych składników. Uświadomiła nam najczęściej popełniane błędy żywieniowe i zachęcała do zdrowego stylu życia. Przypomniała także, w jakich produktach możemy szukać danych składników pokarmowych. Podczas spotkania uczniowie mogli obejrzeć ciekawą prezentację multimedialną i zadawać pytania.

   Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu „TRZYMAJ FORMĘ”.
   Koordynatorem programu w naszej szkole jest nauczycielka przyrody pani Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.
   PAMIĘTAJCIE! Chcecie jeść zdrowo- jedzcie kolorowo!