Matematyka im nie straszna. Nasi uczniowie najlepsi w kraju! Drukuj

 

   Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs "Matematyka bez granic".
   Wyniki "Matematyki bez granic" potwierdzają: po raz kolejny możemy być dumni z naszych uczniów. Okazali się najlepsi nie tylko w woj. mazowieckim, ale i w całej Polsce
Gratulujemy uczniom klasy 6c i ich nauczycielowi matematyki - p. Annie Olczak- Mielczarek.

   „Matematyka Bez Granic”  jest konkursem  bezpłatnym, międzyklasowym, adresowanym do uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych, trzecich klas gimnazjum i pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym. Pozwala on na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijaniu twórczej aktywności uczniów. Wyrabia umiejętność pracy w zespole i zachęca do nauki języków obcych. Daje również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównanie jej z wiedzą swoich rówieśników z Europy.

   W tegorocznym finale XXIV edycji konkursu "Matematyka bez granic" w szranki stanęło prawie 20 tys. uczniów z całego kraju. Z zadaniami mierzyli się zespołowo, całymi klasami. W kategorii Junior uczestniczyły 254 klasy z 81 szkół podstawowych (5575 uczniów). Średni wynik wynosił 19,94 punktów na 45 możliwych. Nasi szóstoklasiści zdobyli 44,5. Brawo!

 

link do wyników : http://www.mbg.uz.zgora.pl/