III edycja GALI KREATYWNOŚCI „KOSMICZNI TURYŚCI”. Drukuj

10 maja 2013r. uczniowie klasy II G ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku (Natalka Balasiewicz, Ala Panek i Kornelia Piórkowska) wraz z opiekunem – p. Jolantą Czyżewską reprezentowały szkołę w III edycji GALI KREATYWNOŚCI „KOSMICZNI TURYŚCI”.

Miejscem uroczystości była Szkoła Podstawowa w Słupnie i uczestniczyli w niej uczniowie szkół podstawowych z rejonu Płocka i okolic objętych projektem „Szkoły wspierające uzdolnienia”.

Trzyosobowa drużyna naszej szkoły przygotowała ciekawe i pomysłowe stroje „kosmicznych turystów”, w których zmagała się podczas licznych, interesujących zadań rozwijających kreatywność, wyobraźnię i stymulujących ekspresję werbalną, ruchową i plastyczną.

Imprezę uświetniły artystyczne występy uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Słupnie, a twórcze myślenie uczestników drużyn nagrodzono dyplomami i upominkami.

To była świetna lekcja twórczości - panowała tu bowiem miła, serdeczna atmosfera, bez konkurencji i rywalizacji, co pozwoliło wykazać się  większą inwencją twórczą uczestników i umiejętnością współdziałania w grupie.