XV Piknik Europejski - Viva España! Saludos Polonia! Saludos Europa! Drukuj

 

   11 maja na XV Pikniku Europejskim SP 23 przypadło w udziale reprezentowanie kraju z wielowiekowymi tradycjami, leżącego w ciepłym klimacie śródziemnomorskim - barwnej Hiszpanii. 
   Nasi uczniowie wraz z opiekunami – p. Katarzyną Kapelą, p. Iloną Borczuk i p. Agnieszką Jarzyńską przygotowali kram na Starym Rynku. Na naszym stoisku można było podziwiać piękno kultury i języka Hiszpanii. Przy zapachu pomarańczy goście mogli zrelaksować się słuchając dźwięków hiszpańskiej muzyki oraz skosztować hiszpańskich specjałów. Zaplanowaliśmy również zajęcia ze sztuki płynnego poruszania się w rytm narodowego tańca flamenco oraz warsztaty samodzielnego wykonania wachlarza, niestety nasze plany zniweczyła wyjątkowo deszczowa aura. Odwiedzający nasz kram za to, na krótką chwilę mogli wcielić się w postaci tancerzy w pięknych strojach i utrwalić to w kadrze aparatu.
   Staraliśmy się przybliżyć płocczanom to, czym żyją pogodni, weseli i skłonni do żartów spontaniczni Hiszpanie.

   W barwnym korowodzie ulicami miasta wraz z uczniami podążali nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły. Płocczanom pokazały się piękne Hiszpanki i smukli torreadorzy – uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami – p. Danutą Gembicką, p. Luizą Kamińską, p. Joanną Skubiszewską, którzy próbowali poskromić niesfornego byczka. Czarujące swym uśmiechem dziewczyny w dłoniach trzymały kastaniety, którymi wybijały rytmy porywające do tańca. Na kogo piękna Hiszpanka spojrzała zza wachlarza swymi oczami, ten serce oddał jej na zawsze.

   W paradzie wzięli udział również przedstawiciele czołowych klubów piłkarskich: FC Barcelona, Valencia, Real Madryt czy Malaga – uczniowie klasy Vc. Zebranym widzom pomachały gwiazdy futbolu światowego formatu: Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Serchio Ramos, Raul. Był z nami również jeden z najwybitniejszych trenerów – Vincente del Bosque, w którego wcielił się p. Arkadiusz Ławnicki.  Jury mogło przez małą chwilę zobaczyć fragment meczu pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt.

   Wieczorem, na specjalnie przygotowanej scenie przed miejskim ratuszem w krótkim programie muzyczno-tanecznym przygotowanym przez panie: Małgorzatę Podwójci i Marzenę Wakułę wystąpili: Marek Nowakowski – grający na gitarze tradycyjną melodię hiszpańską oraz Wiktoria Wasek śpiewająca z towarzyszeniem zespołu piosenkę Majki Jeżowskiej p.t. „Margarita”. Na scenie zaprezentowały się również w układzie z wachlarzami ogniste Hiszpanki - uczennice naszej szkoły.

 

   Viva España! Saludos Polonia! Saludos Europa!

 

   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii. Więcej zdjęć z sobotnich imprez można znaleźć na portalach :

 

www.plock.eu       www.plock.gazeta.pl       www.tp.com.pl