Gra miejska ku pamięci gen. Zygmunta Padlewskiego Drukuj
 
   15 maja 2013 r. minęło 150 lat od śmierci gen. Zygmunta Padlewskiego. Z tej okazji Gimnazjum Nr 5 noszące imię tego bohatera zorganizowało grę miejską. W uroczystości wzięło udział wiele płockich szkół, goście z Ukrainy i potomkowie rodu Padlewskich.
   Uroczystość rozpoczęła się pod Krzyżem Ofiar Powstania Styczniowego, gdzie przedstawiciele szkół zapalili znicze. Następnie patrole przeszły szlakiem miejsc związanych z generałem. Na każdym punkcie trasy czekały zadania. Nasz patrol w składzie: Michał Wyrębkowski, Wiktoria Lewandowska, Klaudia Kaźmierczak, Katarzyna Mironiuk  oraz Zofia Kołecka i Wiktoria Klikowska wraz z opiekunką Renatą Wojtycką, dotarł na wszystkie punkty patrolowe przed czasem. Na trasie znalazło się więzienie na ul. Sienkiewicza, Odwach, TNP, kościół św. Jana, cmentarz zabytkowy. Meta rajdu znajdowała się w Gimnazjum Nr 5, gdzie na uczestników czekał obiad i ciekawy program artystyczny poświęcony patronowi tej szkoły.

   Impreza była przednia, tym bardziej, ze pogoda dopisała.