„Ekologiczne A…B…C…” Drukuj

 

   W czwartek  23.05.2013 r. w świetlicy szkolnej, tym razem w wiosennej scenografii odbyła się II edycja konkursu ekologicznego pod hasłem „Ekologiczne A…B…C…”, przygotowanego przez p. Katarzynę Kapelę i p. Bożenę Kowalską.

  Trzy grupy małych ekologów zmagały się w ekozadaniach. Przy śpiewie ptaków łatwiejsze do rozwiązania stały się zagadki, rebusy, szyfry… Był również raj dla podniebienia podczas smakowania i odgadywania owoców i warzyw. Całość skrupulatnie oceniało nasze jury( kadra świetlicy), które wyłoniło zwycięzców i wręczyło nagrody.

  Spokój konkursu zakłócił przyjazd pięknym autem pseudomiłośników przyrody. Mali ekolodzy bardzo krytycznie ocenili zachowanie rodziny w ekoscence na leśnej polanie, dając im słowną nauczkę i informując ich jak należy zachowywać się na łonie natury.

  Radość, zdziwienie i powaga to emocje, które przeplatały się podczas konkursu.

  Wszyscy świetnie się bawili. Ekoświadomość pozostała wśród nas.