"Moje Spotkania z Przyrodą" - podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego Drukuj

   

   11 czerwca odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego "Moje Spotkania z Przyrodą" organizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku.  

   Na konkurs nadesłano 856 zdjęć wykonanych przez 87 uczestników z 18 szkół z Płocka i okolic.

   Nasza uczennica Wiktoria Klikowska z kl. VIb zdobyła II NAGRODĘ oraz wyróżnienie w kategorii "Kwiaty polskie". Paulina Wuszter z kl. VId otrzymała wyróżnienie w kategorii "Nie było nas, był las. Nie będzie nas, będzie las - przyroda wokół nas". Jury konkursowe, którego przewodniczącym był słynny płocki fotograf Artur Kras, dostrzegło też piękno zdjęć wykonanych przez sześcioro innych uczniów naszej szkoły: Aleksandrę Pietrkiewicz i Kubę Janickiego z kl. VId, Maję Ziembińską, Wiktorię Mańkowską, Zofię Kołecką i Kacpra Tarkę z kl. VIb. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!


   Podczas podsumowania konkursu uczestnicy Koła Teatralnego SP 22 wprowadzili nas we wspaniały świat poezji Juliana Tuwima, któremu poświęcono jedną z konkursowych kategorii "Kwiaty polskie". Z przyjemnością wysłuchaliśmy fragmentów "Lokomotywy", "Abecadła", "Rzepki", "Zosi Samosi" i wielu innych utworów. Obejrzeliśmy też wystawę najciekawszych zdjęć. Zapraszamy wszystkich do ich obejrzenia w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży w Galerii Mosty (już od 15 czerwca).


   Opiekunem nagrodzonych uczniów z naszej szkoły była pani Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.