Niezwykła uroczystość na Zamku Królewskim w Warszawie Drukuj

 

   8 czerwca, w sobotę, na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom i finalistom Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i Olimpiady Historycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego..."

   W tym roku uroczystość miała dla nas bardzo szczególny charakter. Decyzją Mazowieckiego Kuratora Oświaty konkurs i olimpiada zostały nazwane imieniem ich twórcy i pomysłodawcy, a naszego wielkiego Przyjaciela - p. Marka Gajewskiego. 

   Akt nadania imienia z rąk Kuratora odebrała p. Elżbieta Olechowska wraz z synami. Jeden z nich - Marcin to nie tylko wnuk majora Gajewskiego ale również absolwent naszej szkoły i laureat konkursu.

   Na uroczystości naszą szkołę reprezentowała dyrekcja - p. Ewa Woźniak i p. Aldona Fijałkowska oraz nauczycielka historii - p. Renata Wojtycka.

 

   Zapraszamy do lektury artykułu na portalu Płock : Ogólnopolski konkurs nosi imię płocczanina