Podwieczorek u Hrabiego czyli czytamy Fredrę Drukuj

7 września, w piękną, słoneczną sobotę, na Wzgórzu Tumskim zebrali się Płocczanie aby czytać utwory Aleksandra Fredry.

"Podwieczorek u Hrabiego", zorganizowany przez Książnicę Płocką i Urząd Miasta Płocka, odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji publicznego czytania pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas VIB i VID: Katarzyna Janeczko, Natalia Kicińska, Joanna Miecznik, Julia Śladowska, Iga Śliwińska, a także nauczycielki języka polskiego - p. Małgorzata Lechowicz i p. Elżbieta Zbrzezna, p. wicedyrektor Aldona Fijałkowska, p. Krzysztof Miedziński - absolwent SP23.

Na skwerze przy pomniku Ludwika Krzywickiego zaprezentowaliśmy wybrane utwory Aleksandra Fredry - Bajki i przypowiastki, Epigramaty oraz fragmenty pamiętnika Trzy po trzy.

Szkoła otrzymała z rąk dyrektor Książnicy p. Joanny Banasiak stosowny certyfikat potwierdzający udział w Narodowym Czytaniu Utworów Aleksandra Fredry.

list Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

zapraszamy na Portal Płock "Cała Polska czytała Fredrę. Płock też."

fot. Janina Łukasiak