Nasi wśród DeltaKlubowiczów Drukuj

 

   20 września, w Auli Urzędu Miasta, odbyła się uroczysta inauguracja IX edycji projektu DELTAKLUB.

   W tym roku szkolnym w zajęciach w ramach tego projektu biorą udział nasi uczniowie klas szóstych : Iga Śliwińska, Filip Kusy i Piotr Sobecki.

   Wszyscy zebrani w Auli obejrzeli prezentacje i pokazy matematyczno - przyrodnicze przygotowane przez uczestników programu.

   Prezydent miasta Płocka - p. Andrzej Nowakowski i Prezes Zarządu SIE DELTA - p. Tadeusz Rutkowski powitali w gronie deltaklubowiczów nowych uczestników. Wicekurator Mazowiecki - p. Katarzyna Góralska wręczyła listy nauczycielom zaangażowanym w pracę z młodzieżą w ramach Deltaklubu. Wśród nich są nauczycielki matematyki z naszej szkoły - p. Aldona Fijałkowska i p. Anna Olczak-Mielczarek.

   Po części oficjalnej uczestniczyliśmy w wykładzie dr Cezarego Obczyńskiego - pracownika naukowego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Mariusza Różyckiego - studenta Cambridge, byłego uczestnika projektu DELTAKLUB. Wykład poświęcony był metodom kodowania.

   DELTAKLUB to projekt dla młodzieży uzdolnionej w kierunku nauk ścisłych, wdrażany przez MSCDN w Płocku przy współpracy m.in. Urzędu Miasta Płocka i Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych "Delta".

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony Urzędu Miasta - "Ich pasją jest nauka"