Europejski Dzień Języków Obcych Drukuj

 

   26 września został ogłoszony przez Radę Europy dorocznym Europejskim Dniem Języków. Mówić językiem drugiej osoby oznacza bowiem uczynić krok ku niej, znieść bariery i lęki. Kształcenie językowe i komunikowanie się w różnych językach pomaga nam upowszechniać koncepcję różnorodności kulturowej i wzajemnego zrozumienia na naszym kontynencie.

   Jak co roku uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie odgrywali krótkie scenki w języku angielskim, próbowali się zmierzyć z łamańcami językowymi tzw. tongue twisters,  czytali wiersze oraz fragmenty książek w oryginale .Uczniowie przygotowali projekty i plakaty ukazujące porozumiewanie się w języku obcym, które można podziwiać na wystawie przygotowanej przez nauczycielki języka angielskiego: Justynę  Matusiak i Renatę Idzik.