Dzień Edukacji Narodowej 2013 Drukuj

 

    Dzieci rodzą się ze skrzydłami.
    Nauczyciele pomagają im je rozwinąć.
                                        J. Korczak


   W tym roku Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w naszej szkole "śpiewająco". Uczniowie klasy integracyjnej 3a i 2c wraz z nauczycielami: Joanną Matuszak, Edytą Paradowską i Małgorzatą Szulborską "porwali" zebranych gości, nauczycieli i kolegów do wspólnego tańca, śpiewu i zabawy otrzymując "owacje na stojąco"!
   Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników szkoły. W otoczeniu magicznej, jesiennej scenerii, którą stworzyły p. Katarzyna Kapela, p. Ilona Borczuk oraz p. Agnieszka Jarzyńska uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Oprawę muzyczną, jak co roku przygotował nasz szkolny chór pod opieką p. Małgorzaty Podwójci.
   Przybyli goście, na ręce dyrektor Ewy Woźniak, składali serdeczne życzenia pracownikom naszej szkoły.
   Uroczyste obchody zakończyło uhonorowanie Nagrodą Dyrektora Szkoły wyróżnionych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, a każdy otrzymał tęczowego, słodkiego cukierka.

  Wyróżnieni nauczyciele wzięli również udział w miejskich obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystych gali w Szkole Muzycznej odebrali odznaczenia resortowe a także nagrody : Ministra Edukacji Narodowej, Kuratora Mazowieckiego oraz Prezydenta Miasta Płocka.

 

fot. Janina Łukasiak