Warsztaty kreatywności „Czerwony Kapturek – w magicznym świecie baśni” Drukuj

 

   W piątek 18 października w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty kreatywności „Czerwony Kapturek – w magicznym świecie baśni” przeprowadzone przez Barbarę Kleniewską i Małgorzatę Pelowską  studentki Akademii Pedagogiki Specjalnej z Warszawy.

   W zajęciach udział wzięli uczniowie uczniowie klas II A i III B.

  Do krainy fantazji uczniowie wchodzili tkając pajęczą sieć i wykonując zaczarowane klucze. Otwierając nimi tajemne drzwi, każde z dzieci snuło opowieści zapraszając kolegów i koleżanki do wykreowanego przez siebie fantastycznego świata. Idąc  krętymi ścieżkami fantazji wszyscy spotkali się w krainie znanej wszystkim dzieciom od najmłodszych lat bajki Charlesa Perrault.  Tam przy pomocy tajemniczej Przyjaciółki Czerwonego Kapturka, uzbrojeni w nieograniczoną wyobraźnię  oraz  kredki, kolorowy papier, kłębki włóczki uczestnicy zabawy kreowali świat znanej bajki od nowa.