Niezwykła lekcja historii Drukuj

 

   W dniu 13 listopada 2013 r, w ramach szkolnych obchodów Święta Niepodległości, uczniowie klasy integracyjnej III a i klasy V d wzięli udział w niezwykłej lekcji historii.

   Klasy te realizowały projekt, w ramach którego pogłębiały swoją wiedzę dotyczącą Ojczyzny, regionu, naszego miasta, środowiska lokalnego. Uczniowie klasy III a pod kierunkiem pań: Joanny Matuszak i Edyty Paradowskiej przygotowali starannie wykonane  biało - czerwone flagi narodowe oraz symboliczne kotyliony. Ich starsi koledzy z klasy V d: Kasia Majchrzak, Agnieszka Goleniewska, Julka Bartuś, Michasia Rosiak, Łukasz Kowalewski, Michał Wyrębkowski, Kuba Brzeziński, Julka Sobocińska, Dorota Rzewnicka i Natalia Atlak w ramach pracy koła historycznego pod opieką p. Renaty Wojtyckiej opracowali zadania dla młodszych kolegów oraz trasę rajdu na świeżym powietrzu. Śpiewając hymn narodowy, tańcząc poloneza, podając datę obchodów Narodowego Święta Niepodległości, czy imię Pierwszego Marszałka Polski uczniowie zdobywali z sukcesem kolejne przystanki rajdu.

   Swoje wielkie zaangażowanie uczniowie sfinalizowali wspólną zabawą, podczas której wykazali się nie tylko wiedzą na temat Ojczyzny, ale także tolerancją i integracją we wspólnym działaniu.

   Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele świetnie się bawili i nawet pochmurna pogoda nie zdołała zepsuć radosnego humoru przy cukierkach i czekoladkach dla zwycięzców - czyli wszystkich uczestników Biegu Patrolowego!