Przegląd Poezji Patriotycznej w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości Drukuj

 

   Dnia 8 listopada 2013 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku odbył się  Przegląd Poezji Patriotycznej w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W Przeglądzie wzięli udział płoccy poeci, dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna i licealna. W czasie tej uroczystości odbył się konkurs recytatorski o nagrodę starosty płockiego. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy VI b: Natalia Kicińska, Joanna Miecznik i Julia Śladowska pod opieką p. Elżbiety Zbrzeznej.

   W Starostwie zostałyśmy przyjęte niezwykle serdecznie; byłyśmy powitane, poinformowane, przeprowadzone (duży budynek)…

   Uroczystość obchodów Święta Niepodległości przebiegała w podniosłym i ciepłym nastroju. Trud przeprowadzenia całego spotkania przyjęła dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, pani Małgorzata Struzik. Przemówienie  starosty, pana Michała Boszko, było pouczające, poruszające i z dowcipną puentą. Piękny klimat stworzyły występy chórów i prezentacje płockich poetów. W  pewnym napięciu słuchałyśmy recytacji i po wszystkich występach z biciem serca czekałyśmy na werdykt jury.

   W grupie  uczniów szkół podstawowych Julia Śladowska zajęła I miejsce, a Joanna Miecznik  II miejsce.

   Na koniec wszystkich uczestników zaproszono do pięknej sali na trzecim piętrze na pyszny poczęstunek. Była to też okazja do wysłuchania opowieści kombatanta, pana Jelca, czas na wymianę poglądów i miłe rozmowy.

 

   Więcej na stronie Starostwa Powiatowego w Płocku "Przegląd Poezji Patriotycznej w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości"