Eksperymentujemy! Drukuj

 

   15 listopada klasy IIa, IIIe i IVa wybrały się do galerii Mazovia na wystawę "Eksperymentuj!" przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mogli podziwiać piętnaście interaktywnych urządzeń i materiałów, a przeprowadzone na rekwizytach działania poszerzyły ich wiedzę na temat zjawisk zachodzących w otaczającym świecie. Wśród stanowisk, które można było obejrzeć, znalazła się m.in. trójwymiarowa układanka, będąca modelem korpusu i głowy człowieka oraz urządzenie demonstrujące współdziałanie układu nerwowego i układu ruchu. Dużym powodzeniem cieszyła się też kula Faradaya, ukazująca oddziaływania między ładunkami elektrycznymi.

   Wystawa była niepowtarzalną okazją do urozmaicenia i uatrakcyjnienia szkolnej nauki oraz niesamowitym przeżyciem dla uczniów.