Moje miasto Płock Drukuj

 

   Uczniowie klas I -III przystąpili do projektu „Poznaję moje miasto”, który powstał dzięki dofinansowaniu przez Fundację "Fundusz Grantowy dla Płocka".  Jego celem było przygotowanie obudowy dydaktycznej na zajęcia dotyczące historii naszego miasta.

   Projekt obejmował 5 tematów lekcyjnych:

1.   Poznajemy symbole miasta Płocka.

2.   Z jakich zabytków słynie miasto?

3.   Co jeszcze warto zobaczyć w Płocku?

4.   Sławni Płocczanie, czyli: Kim może pochwalić się Płock?

5.   Co wiem o moim mieście?

   Za najważniejsze cele tego projektu uznano rozbudzanie uczuć patriotycznych poprzez zapoznanie się z symbolami, zabytkami i sławnymi obywatelami.  Najchętniej uczniowie układali herb z puzzli i uzupełniali kolorowe karty pracy. Na zakończenie projektu dzieci przygotowały prace plastyczne.

   14 listopada grupa uczniów z klas I – III wyjechała do Archiwum Państwowego w Płocku na uroczystość związaną z wręczeniem nagród za prace plastyczne o tematyce  „Płock – moje miasto w przyszłości.”

   W kategorii wiekowej 6 – 7 lat wyróżnienia otrzymali: Liliana Harasim, Kaja Brzezińska, Maja Reńska, Martyna Dudzik, Kamila Kowalska i Krystian Maruszewski. III miejsce Oliwia Górska klasa 1fII miejsce Agata Tarka klasa 1b, I miejsce   Zofia Nowakowska klasa 1c.                                          

   W kategorii wiekowej  8-9 lat wyróżnienia otrzymali: Zofia Brzezińska, Amelia Malinowska, Natalia Torbicka, Kacper Kamiński i Maciej Nejman, II miejsce Michał Zawadzki klasa 2b,  I miejsce Natalia Sawicka klasa 3b.

   Każdy z dyplomem i nagrodą wracał uśmiechnięty do szkoły. Gratulujemy!