Konkurs ornitologiczny „Ptaki obszarów NATURA 2000 Mazowsza i Ziemi Kutnowskiej” rozstrzygnięty! Drukuj

  

    Dnia 4 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół nr3 w Płocku  odbyło się podsumowanie konkursu ornitologicznego „Ptaki obszarów NATURA 2000 Mazowsza i Ziemi Kutnowskiej” organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody.
   Celem konkursu była edukacja ekologiczna wśród uczniów w zakresie potrzeby ochrony siedlisk ptaków oraz zapoznanie  z różnorodnością gatunkową ptaków obszarów NATURA 2000. W konkursie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły, pani Marty Pater. Dzieci wykonały prace plastyczne wraz z opisem wybranych gatunków ptaków.
   Praca ucznia klasy 5d Kuby Brzezińskiego, która przedstawiała barwnego ptaka lubiącego podróże o wymownej nazwie podróżniczek zajęła I miejsce. Sukces Kuby jest tym większy, że w konkursie brało udział ponad tysiąc uczniów. Serdecznie gratulujemy Kubie i p. Marcie Pater!