Kolorowe bestie Drukuj

  

   9 grudnia klasa I a, w ramach edukacji przyrodniczej, gościła na lekcji panią Jolantę Wojtulanis – przedstawicielką Laboratorium Zielonych Zawodów w MUP w Płocku. Celem spotkania było upowszechnienie wiedzy na temat segregacji odpadów i recyklingu. Uczniowie naszej klasy mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat segregacji oraz wykonali prace plastyczne na temat „Kolorowe bestie”. Poznali nowe, trudne słowo – recykling. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. Ile czasu rozkładają się papierki po cukierkach? Ok. 450 lat. Plastikowe butelki? Nawet  dwa razy dłużej! W zależności od rodzaju plastiku, proces ten trwa od 100 do 1 000 lat.   

   Na koniec spotkania dzieci zostały obdarowane dyplomami i drobnymi upominkami. To była bardzo ciekawa lekcja. Pani Wojtulanis serdecznie dziękujemy.