Konkursy historyczne Drukuj

 

   W dniach 11 i 12 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach historycznych.

   We środę, uczeń klasy Vd - Michał Wyrębkowski wystartował w rejonowych zmaganiach Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego im. majora Marka Gajewskiego". W szranki stanęło 32 uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów. Michał jako jedyny ze szkół podstawowych zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
 
   W czwartek zaś uczennice klasy VI b - Natalia Kicińska, Oliwia Bartkowska i Julia Śladowska reprezentowały naszą szkołę w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego poświęconego władcom Polski, organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 11 w Płocku. Tym razem tematyka dotyczyła dynastii Wazów na polskim tronie. Dziewczęta również wykazały się dużą wiedzą i osiągnęły wysokie wyniki.
 
   Opiekunką uczniów jest p. Renata Wojtycka. Gratulujemy.