Cicha noc, święta noc... Son of God is born... Drukuj

 

   W dniu 20 grudnia 2013 roku odbyły się Jasełka pod hasłem "Uniwersalne Dobro". W wyniku współpracy klas 6b, 6a, pań katechetek, pań anglistek powstała polsko-angielska historia Bożego Narodzenia.

   Wysłuchaliśmy także pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru pod dyrekcją p. Małgorzaty Podwójci.

   Na zakończenie przybyli goście oraz Pani dyrektor Ewa Woźniak złożyli bożonarodzeniowe życzenia całej społeczności szkolnej.

   Do jasełek uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pań katechetek: Katarzyny Popek i Jolanty Matusiak, anglistek - p. Anny Malik i p. Justyny Matusiak. O oprawę muzyczną i nagłośnienie zadbali: p. Małgorzata Podwójci i p. Robert Elwertowski, a piękne dekoracje były dziełem pań: Marzeny Nejman i Katarzyny Kapeli.

   W rolach głównych wystąpili:

Narrator - Agata Jakubowska z kl.6b, Maryja – Julia Śladowska z kl. 6b, Józef – Aleksandra Gulczyńska z kl. 6b, Archanioł Gabriel – Joanna Miecznik z kl. 6b, Aniołowie – Malina Śmietanowska i Oliwia Bartkowska z kl. 6b, Pastuszkowie – Karolina Koperska i Natalia Kicińska z kl. 6b, Kacper  – Kasper Lisowski z kl. 6b, Baltazar – Jakub Tumkielski z kl. 6b, Melchior – Karol Czerwiński z kl. 4a, Herod – Damian Nowakowski z kl. 6b, Żołnierze – Jakub Szymański  i Mateusz Michałowski z kl. 6a.

 

   W ramach obchodów Świat Bożego Narodzenia w szkole został zorganizowany Rodzinny Konkurs na najpiękniejszą gwiazdę betlejemską. Zwycięzcy: I miejsce: Martyna Zarzycka - kl. Ia II miejsce: Weronika Korzeniewska - kl. Vb III miejsce: Paweł Adamski - IIc. Wyróżnienia: Patrycja Walecka – Ia, Filip Królak – Ivs, Jakub Nawrocki – Vb, Igor Brzeziński - kl. IIIg i Oliwia Brzezińska - kl. IId.  Gratulujemy zwycięzcom!