XXXI Rajd Ekologiczny "Powitanie wiosny" Drukuj

 

   22 marca szkolny klub SKKT PTTK "Wojażer" wspólnie z opiekunami koła, p. Agnieszką Kochanowską - Matuszewską i p. Moniką Czyżewską powitał wiosnę na XXXI Rajdzie ekologicznym  "Powitanie wiosny".  Celem rajdu było poznanie okolic Płocka i upowszechnienie wiedzy o zwyczajach ludowych w Polsce. Na rajd zabraliśmy Marzannę i dużo dobrego humoru. Swój debiut na rajdzie miały nasze pierwszaki, wspólnie ze swoimi  wychowawczyniami: klasa Ia - z p. Małgorzatą Ostrowską, klasa Ib - z p. Luizą Kamińską, Ic - z p. Katarzyną Nowysz, Id - z p. Urszulą Kosińską. Dzieci dzielnie razem z pozostałymi uczestnikami i opiekunami : p. Iwoną Szymańską, p. M. Nejman, p. R. Wojtycką, p. E. Paradowską i p. W. Mazurkiewiczem pokonały 7 km.  Na mecie rajdu czekała na nas gorąca grochówka, która w tym dniu smakowała wyjątkowo.

   Miło nam poinformować społeczność szkolną, że nasza szkoła zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych i otrzymała puchar. Nie jest to jedyny sukces naszego koła, bowiem w XI edycji konkursu na "Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo- Turystyczny" zajęliśmy II miejsce. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych rajdach innych uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

 

 

/