Pierwszy Dzień Wiosny i Międzynarodowy Dzień Inwalidów. Drukuj

 

   Zgodnie z tradycją w naszej szkole uroczyście świętujemy nadejście Wiosny i Międzynarodowy Dzień Inwalidów.
Uroczystość zgromadziła tłumy uczniów, przyciągnęła nawet najzagorzalszych wagarowiczów. Każda z klas IV-VI walczyła o niezwykłą nagrodę- prawdziwą miotłę, która pomaga wypędzać ze szkoły zimę i ponury humor. W konkurencjach trzeba było wykazać się nie tylko pomysłowością, sprytem i inteligencją! Każda z klas miała za zadanie przygotować się do Pierwszego Dnia Wiosny. Pierwszą konkurencją był "Wiosenny rap"- każda klasa śpiewała po jednej zwrotce prezentując układ choreograficzny. Następnie, gdy dziewczynki z danej klasy przebierały wybraną osobą za "Rycyklingową Marzannę" to chłopcy w tym samym czasie brali udział w wyścigu skakania po "lodowych krach" zakończonym rzutem "śnieżną kulą", czyli piłką do kosza pod opieką p. Arka Ławnickiego. Najwięcej emocji dostarczyła zarówno uczniom, jak i ich opiekunom konkurencja pt. "Rozpoznaj swojego nauczyciela na jego zdjęciu z dzieciństwa", kiedy klasy oglądały slajdy swoich nauczycieli z najmłodszych lat. Wiosenne dopingi usłyszeliśmy przy okazji prezentacji uplecionych na czas wianków z materiałów technicznych. Niespodzianką dla wszystkich uczniów okazała się ostatnia konkurencja "Rzut piłką do bramki", której bronił Mistrz Polski w piłce ręcznej i nasz absolwent - Adrian Stępniak nagrodzony gromkimi brawami. W konkurencji tej pomagał nam p. Michał Królikowski.

Nad wiosennymi zabawami czuwała komisja, na czele której stała pani dyrektor Aldona Fijałkowska. Po zliczeniu punktów wygrały następujące klasy w swoich kategoriach wiekowych:
- I miejsce dla klasy 4c i wychowawcy p. Bożeny Matlęgi
- I miejsce dla klasy 5b i wychowawcy p. Marty Pater
- I miejsce dla klasy 6b i wychowawcy p. Alicji Rostowskiej
Gratulacje!


Zabawę wiosenną oraz dekoracje z pomocą klasy integracyjnej IIIa przygotował Samorząd Szkolny pod opieką Agnieszki Jarzyńskiej oraz Rzecznik Praw Ucznia Edyta Paradowska. Oprawę muzyczną, nagłośnienie przygotowali p. Robert Elwertowski i p. Grzegorz Urbaczewski. Bardzo dziękujemy p. Dyrektor Aldonie Fijałkowskiej za cenne rady, wsparcie i zaangażowanie. Fotografie wykonywały panie: Janina Łukasiak i Edyta Paradowska.

Tego dnia w każdej klasie IV- VI zostały także przeprowadzone przez wychowawcę zajęcia dotyczące przybliżenia uczniom tematu niepełnosprawności opracowane przez psycholog szkolną Aleksandrę Mizerską. Na głównym holu szkoły uczniowie mogli zapoznać się z gazetką informacyjną m.in na temat funkcjonowania klas integracyjnych w naszej szkole opracowaną przez nauczycieli wspomagających.