Brawa dla klas integracyjnych naszej szkoły! Drukuj

 

   W dniu 14.04.2014 r. w auli Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych PWSZ w Płocku odbyło się X spotkanie metodyczne nauczycieli - opiekunów praktyk poświęcone m.in wymianie poglądów odnośnie funkcjonowania dzieci o indywidualnych możliwościach intelektualnych w szkole ogólnodostępnej. 
   Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele: Edyta Paradowska i Małgorzata Gomułka, którzy przedstawili prezentację multimedialną przygotowaną z pomocą pani dyrektor Aldony Fijałkowskiej. Otrzymaliśmy wiele braw, także podczas, jak i po zakończeniu prezentacji. Nasza szkoła została doceniona jako miejsce, gdzie naturalnie wytwarza się sytuacja pełnej integracji, gdzie dzieci niepełnosprawne przezwyciężają swoje trudności i mogą zaistnieć na terenie klasy, szkoły, a także naszego miasta Płocka.

   Mamy także nadzieję, że niedługo odwiedzi nas Teatr Cieni w wykonaniu uczniów grupy teatralnej OdNova z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych Nr 7 w Płocku, którzy swoją grą aktorską podbili serca wszystkich uczestników spotkania, a gdzie występowała w roli głównej niepełnosprawna absolwentka naszej szkoły.