Z wizytą w grodzie Kopernika… Drukuj

 

   23 kwietnia uczniowie klasy 3e i 2d wyjechali do Torunia, aby w grodzie Kopernika uczyć się o Ziemi i Układzie Słonecznym. W Planetarium, podczas pokazu pt. "Makrokosmos" odbyli podróż do krańców czasu i przestrzeni. W czasie niesamowitego lotu, oddalając się coraz bardziej od Ziemi, poznawali planety, gwiazdy i galaktyki. Dzięki wizycie na wystawie interaktywnej „Orbitarium” dowiedzieli się o atmosferze i ciążeniu na planetach Układu Słonecznego. Mogli przekonać się jak powstaje zorza polarna, jak tworzą się tornada, jak działa radioteleskop. Ogromne zainteresowanie wzbudził model sondy kosmicznej, którym dzieci mogły sterować. Wystawa „Geodium”” dała uczniom możliwość poznania tajemnic Ziemi. Zobaczyły w jaki sposób Słońce oświetla naszą planetę w różnych porach roku , jak  powstają trzęsienia ziemi i tęcza. Co to jest miraż i jak kształtowała się ziemska skorupa na przestrzeni dziejów. Oglądały minerały i skamieliny oraz wywoływały erupcje wulkanów.

   Podczas spaceru po Starówce zwiedziły miejsca związane z osobą Mikołaja Kopernika oraz poznały toruńskie legendy.

   W pamięci dzieci, pozostaną na długo zapachy i smaki toruńskich pierniczków, które sami mogły wykonać dzięki wizycie w Żywym Muzeum Piernika.