Listy dla Ziemi Drukuj
 
   W tym roku, obchodząc Światowy Dzień Ziemi, uczniowie klas IV- VI przyłączyli się do akcji Listy dla Ziemi "Czyste powietrze- zdrowy człowiek"  prowadzonej na terenie całego  kraju przez Fundację Ekologiczną Arka. Tematem przewodnim akcji jest palenie śmieci w piecach i niska emisja. 
   Listy, których wystawę można oglądać w holu głównym, są skierowane do różnych osób - koleżanek, kolegów, sąsiadów, członków rodzin. Autorzy listów uświadamiają każdego z nas, jak ważne dla naszej planety są zachowania ekologiczne w życiu codziennym. Podają przykłady prostych działań, które chronią środowisko naturalne. Szczególną uwagę zwracają na segregację śmieci w celu ochrony powietrza. Niestety, wiele osób wciąż, zamiast segregować odpady, spala je w piecach, a to powoduje ogromne zanieczyszczenie atmosfery ziemskiej. Wdychamy więc niewidzialne, ale dotkliwe dla naszego zdrowia pyły i gazy. Nasi uczniowie w swoich listach podają "przepisy " na uzdrowienie tej sytuacji. Jeśli jesteście ciekawi, jak pomóc Ziemi, przeczytajcie listy Waszych rówieśników.

   Życzymy miłej lektury - autorzy listów i nauczycielki przyrody, które zajmują się akcją Fundacji Arka na terenie naszej szkoły.