XVI Piknik Europejski Drukuj

 

   Po raz kolejny społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku wzięła udział w Pikniku Europejskim. Co roku przed nami nowe wyzwanie i możliwość zaprezentowania się uczniów w naszym mieście. Chętnie bierzemy udział we wszystkich konkurencjach przewidzianych w tej imprezie: klasówce z Unii Europejskiej, grze miejskiej „Świat bez granic”, paradzie, przedstawieniu tematycznego kramu oraz prezentacji artystycznej na scenie.
   Rok temu pokazaliśmy uroki Hiszpanii, w tym - reprezentujemy Mołdawię. W paradzie staraliśmy się ukazać piękno przyrody tego kraju. Uczestnicy – uczniowie klas: Ie z p. Joanną Pankowską, IIIb z p. Małgorzatą Gomułką oraz IIId z p. Małgorzatą Lewandowską utworzyli łąkę ze słoneczników, kwiatów charakterystycznych dla tej krainy. Obrazu dopełniły bociany białe niosące winorośl. Są one symbolem szczęścia i zwycięstwa. Według legendy bociany uratowały twierdzę w miejscowości Soroki, przynosząc walczącym rycerzom w dziobach winogrona, dzięki czemu nabrali oni sił i odparli atak. Wokół korowodu wirowały kolorowe motyle.
   Zaprosiliśmy również do naszego kramu, który w sposób szczególny dzięki uczniom z Samorządu Szkolnego oraz paniom – Ilonie Borczuk, Katarzynie Kapeli i Agnieszce Jarzyńskiej wyeksponował krajobraz Mołdawii. Mamy nadzieję, że wiązanka tańców mołdawskich zaprezentowana przez uczennice klasy sportowej przygotowane przez p. Małgorzatę Podwójci wywarła niezapomniane wrażenie.

  Po zsumowaniu punktów, które zdobyliśmy we wszystkich pięciu konkurencjach zdobyliśmy VI miejsce wśród płockich szkół.

 

   gra miejska "Świat bez granic"

 

 

   parada

 

 

   kram Mołdawia

 

 

   wiązanka tańców mołdawskich