IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Anglii, Niemczech oraz Krajach Angielskiego i Niemieckiego Obszaru Językowego dla Szkół Podstawowych Drukuj

 

   Dnia 23 maja odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Anglii, Niemczech oraz Krajach Angielskiego i Niemieckiego Obszaru Językowego dla Szkół Podstawowych  organizowany przez Zespół Szkół nr 5 w Płocku. 

   Celem konkursu było poszerzenie wiedzy dotyczącej  Krajów Angielskiego i Niemieckiego Obszaru Językowego. Uczniowie zgłębiali wiedzę na temat położenia geograficznego Niemiec, Austrii , Szwajcarii, Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii Północnej i Republiki Irlandii. Poznali symbole Niemiec  i krajów niemieckojęzycznych, Anglii, Walii, Irlandii Północnej i Szkocji i wiele innych ciekawych informacji dotyczących znanych miejsc, budynków oraz pisarzy niemieckich, brytyjskich i irlandzkich.

   I etap konkursu odbywał się w naszej szkole i polegał na przystąpieniu do pisania testu kompetencji, który odbył się 28 marca. Konkurs na etapie szkolnym przebiegał pod opieką p. Agnieszki Jarzyńskiej. Nasza szkoła jako jedyna zakwalifikowała się do II etapu Konkursu.

   23 maja naszą szkołę reprezentowało trzynaścioro uczniów, pod opieką p.Agaty Rychlik. 

  Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy VIb: I miejsce zdobył Kasper Lisowski, II miejsce Julia Śladowska  i III miejsce Joanna Miecznik.

  Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p.Justyny Matusiak.

                                                                                                                                                     Gratulujemy!