XII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Chrońmy królową polskich rzek”. Drukuj

 

   5 czerwca w Międzynarodowym Dniu Ochrony Środowiska  odbył się w naszej szkole XII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Chrońmy królową polskich rzek”. W konkurencjach wiedzowych, plastycznych i sportowych zmagało się 10 trzyosobowych drużyn z Płocka i okolic. Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Teodorowie. Miejsca na podium przypadły także dwóm płockim podstawówkom - II miejsce SP Nr 6, III miejsce- SP Nr 12. Nasza szkoła znalazła się na czwartej pozycji. 

  Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą przyrodniczą i niezwykłą pomysłowością w rozwiązywaniu twórczych zadań na temat Wisły. Uczniowie rywalizowali także w ciekawych konkurencjach sportowych. Trzy najlepsze drużyny otrzymały nagrody, które zapewne wzbogacą ich szkolne pracownie przyrodnicze. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, plansze przedstawiające ryby występujące w polskich zbiornikach wodnych oraz  pamiątkowe kubki. Gratulujemy!

   Nauczycielki przyrody dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg tegorocznego konkursu.