„Czytać wypada, czyli książek parada” Drukuj

 

   W samo południe upalnego, słonecznego czwartku 5 czerwca klasy IA, ID, IIB, IIIC oraz VD wraz z wychowawcami i paniami z biblioteki szkolnej stawiły się na Starym Rynku w Płocku, aby wziąć udział w imprezie „Czytać wypada, czyli książek parada”, które miały na celu promować akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

  Główną atrakcją tego dnia było bicie rekordu w głośnym czytaniu dzieciom „Rzepki” Juliana Tuwima przez obecnych na estradzie przedstawicieli władz miasta, Książnicy Płockiej i innych dorosłych. Zebrane na placu dzieci z płockich szkół i przedszkoli spontanicznie dołączyły do czytających. Później był jeszcze bajkowy korowód, spektakl „Podróże Piotrusia” teatru Duet z Krakowa i pamiątkowe zdjęcia.

   Jednak barwę temu wydarzeniu nadały same dzieci – ich fantazyjne stroje i bajkowe rekwizyty oraz niepohamowany apetyt na dobrą zabawę. BRAWO DZIECIAKI !

  Organizatorami wydarzenia była Książnica Płocka, Biblioteka dla dzieci „Chotomek”, która w ten sposób włączyła się w uczczenie 777 rocznicy lokacji miasta Płocka.