Brązowy „Szczypiorniak na Orlikach” Drukuj

 

   Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej  nr 23 z Płocka, której trenerem jest Andrzej Wolano zdobyła brązowy medal w III Finałowym Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców pod akcją „Szczypiorniak na Orlikach”, który odbył się w dniach 09 – 11.06.2014 w Częstochowie.

   To elitarny turniej dla szkół podstawowych, którego inicjatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Związek Piłki Ręcznej a głównym sponsorem jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. W edycji finałowej wystąpiło 16 drużyn chłopców i dziewczyn po jednej drużynie z każdego województwa. Żeby awansować do tego turnieju, trzeba najpierw przejść eliminacje na szczeblu miejskim, potem wojewódzkim. W  sumie w tegorocznej edycji wystąpiło 510 drużyn dziewcząt oraz 680 drużyn chłopców z całej Polski.

   „ Po cichu drużyna liczyła na coś więcej, gdyż to mistrzowie Polski w swojej kategorii wiekowej, ale jak to w sporcie bywa zespół z Krakowa sprowadził nas na ziemię w meczu półfinałowym wygrywając z nami 11 do 5. Brązowy medal już nie daliśmy sobie odebrać wygrywając po zaciętym meczu z drużyną z Zawiercia 10 do 9. Bardzo fajny turniej, ale odbywał się w ogromnych upałach i to może było powodem dekoncentracji zawodników podczas meczów. Teraz zespół jest na zasłużonych wakacjach  i tak do sierpnia gdzie czaka ich wyjazd na obóz sportowy…”