Bezpieczna woda - akcja WOPR i Policji Drukuj

 

   W dniu 11 czerwca uczniowie klasy 6C pod opieką  p. Arkadiusza Ławnickiego wzięli  udział w akcji profilaktyczno – edukacyjnej  BEZPIECZNA WODA – zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie. Akcję informacyjno - edukacyjną  zorganizowała Policja i WOPR nad Wisłą w Oddziale Żeglarsko – Motorowodnym PTTK "MORKA" w Płocku.
   Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami kąpieli wodnych i słonecznych. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób sami mogą sobie pomóc w sytuacji wychłodzenia i przegrzania organizmu, wyczerpania sił podczas kąpieli wodnej, skurczu mięśni w wodzie, zaplątania się w wodorosty i w chwili zachłyśnięcia się wodą.

    Po części czysto teoretycznej dzieciaki miały możliwość obejrzenia sprzętu motorowodnego jakim dysponuje Policja i WOPR. Na koniec wszelkiego rodzaju atrakcji przygotowanych przez organizatorów wybrana wcześniej trójka klasowa wzięła udział w losowaniu biletów do kina Helios. Niestety losowanie nie przebiegło po naszej myśli i główną nagrodę wygrała SP nr 3.