SP23 w E-Twinning czyli "Hands on Europe" Drukuj

 

   Zakończył się międzynarodowy projekt E-Twinning "Hands on Europe", w którym uczestniczyły dzieci z 11 krajów  Europy: Portugalii, Niemiec, Włoch, Węgier, Turcji, Rumunii, Litwy, Estonii, Grecji, Czech i Polski. Od października 2013 roku po krajach tych krążyły plakaty uczniów z różnych szkół, którzy systematycznie dopisywali na plakacie słowo "Cześć" we własnym języku, dokładali wykonane przez siebie flagi z informacjami o swoim kraju i odciski własnych dłoni w barwach narodowych. 
   W środę 11 czerwca 2014 roku uczniowie grupy zaawansowanej z klas V a i V b dopisali polskie "Cześć" na ostatnim plakacie i wraz z panią Renatą Idzik wysłali finałową przesyłkę do Czech. Sami też dostali kompletną już  paczkę z Portugalii czego efektem jest wystawa na holu szkoły. Koledzy ze szkoły mogą teraz oglądać nieco podniszczony kilkumiesięczną podróżą plakat i odebrać pozdrowienia od kolegów z innych krajów oraz poczytać informacje o tych krajach w języku angielskim na odwrocie flag.