Warszawskie lekcje Drukuj

 

   2 czerwca klasa integracyjna IIIa pod opieką nauczycieli: Joanny Matuszak i Edyty Paradowskiej oraz klasa IIIg pod opieką nauczyciela: Jolanty Czyżewskiej od samego rana uczestniczyły w lekcjach m.in historii prowadzonych w stolicy naszego kraju. Co to była za przygoda! Uczniowie zwiedzili z przewodnikiem Stare Miasto poznając m.in jego zabytkowe kamienice, ulice, Plac Zamkowy, Zamek Królewski, mury obronne. Dzieci wzruszyły się poznając historię Pomnika Małego Powstańca upamiętniającego najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, najwyższego budynku w Polsce uczniowie podziwiali niezwykłą panoramę Warszawy. Po zabawach integracyjnych w Mc Donaldzie, Trasą Piłkarza uczniowie zwiedzili Stadion Narodowy! Dowiedzieli się którędy piłkarze przybywają na stadion, zobaczyli jak wygląda Strefa Zawodnicza, poznali zakamarki piłkarskiej szatni, weszli na płytę boiska, a na koniec wczuli się w rolę piłkarza w pomeczowej Sali Konferencyjnej. Warszawskie lekcje długo pozostaną w pamięci uczniów!