Klasa IVS uczestnikiem projektu „Płock na Szóstkę” Drukuj

 

   Najmłodsza w szkole klasa sportowa uczestniczyła w projekcie Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej „Płock na Szóstkę”. W ramach projektu klasa, wspólnie z wychowawcą Agnieszką Kochanowską - Matuszewską, wzięła udział w niezwykle interesujących zajęciach w: Muzeum Mazowieckim, Muzeum Diecezjalnym, Bazylice Katedralnej, domu płockiego poety Władysława Broniewskiego i Książnicy Płockiej. Ponadto uczniowie odbyli turystyczny spacer po Płocku z przewodnikiem, podczas którego odwiedzili m.in. Urząd Miasta Płocka i spotkali się z Panem Prezydentem Andrzejem Nowakowskim. Bardzo ciekawym wydarzeniem było uczestnictwo klasy w Gwiaździstym Biegu Harcerskim, w czasie którego uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, harcerskie metody określanie stron świata, zasady właściwego zachowania się przy stole, uczyli się harcerskiej musztry, szyfrowania i rozszyfrowywania wiadomości za pomocą harcerskich szyfrów łączności oraz rozwiązywali łamigłówki związane z wydarzeniami historycznym w Płocku. W ratuszu wrzucali do urny własnoręcznie napisane życzenia dla Ojczyzny. Podczas spacerów byli także pod pomnikami: Władysława Broniewskiego, Bolesława Krzywoustego, Miry Zimińskiej - Sygetyńskiej i Jana Pawła II. Obejrzeli także pomniki przyrody, najstarszą polską szkołę „Małachowiankę” i pałac biskupi. Kilkakrotnie wysłuchali hejnału miasta Płocka.

   17 czerwca na Starym Mieście nastąpiło uroczyste podsumowanie, trwającego kilka miesięcy, projektu, w którym wzięło udział mnóstwo klas czwartych z płockich podstawówek. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, piłki i pamiątkowe znaczki okolicznościowe.

   Polecamy przyszłym czwartoklasistom niezwykłe zajęcia o historii, zabytkach i atrakcjach turystycznych naszego miasta oraz zdobywanie wiedzy harcerskiej na temat terenoznawstwa, łączności, pionierki i samarytanki.