Dla Serbii... Drukuj

 

   22 maja 2014 roku w Serbii oraz Bośni ogłoszono stan klęski żywiołowej spowodowany obfitymi opadami. W ciągu zaledwie trzech dni w Serbii oraz Bośni spadło tyle deszczu ile wynosi norma 4 miesięcy (maj-sierpień).  Ponad 10 tysięcy ludzi zostało ewakuowanych oraz 300 tysięcy domów zostało pozbawionych energii elektrycznej. Tak przedstawiał się bilans obfitych opadów i gwałtownych burz, które przeszły nad zachodnimi Bałkanami. Potrzebna była jak najszybsza pomoc, dlatego też Nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki darów dla miasta partnerskiego Płocka, Loznicy w Serbii, organizowanej przez Urząd Miasta w Płocku. W przeciągu kilku dniowej akcji zebraliśmy mnóstwo środków czystości, wody butelkowanej oraz paczkowanej żywności.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki!!!

Akcję przeprowadził Samorząd Uczniowski klas IV-VI wspierany przez Panią Agnieszkę Jarzyńską oraz Rzecznika Praw Ucznia Panią Edytę Paradowską.