Raport ze zbiórki korków - 900 kg!!! Drukuj

 

   Pierwszy dzień lata powitaliśmy w naszej szkole rozdaniem słodyczy i dyplomów dla najbardziej zaangażowanych uczniów w całoroczną zbiórkę korków, czyli nakrętek plastikowych dla Oleńki Wesołowskiej z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Pieniążki ze zbiórki nakrętek zostały przeznaczone w całości na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Oli. Bardzo wdzięczni za dobre serca naszych uczniów rodzice Oleńki ufundowali ogromny karton cukierków, dyplomy dla szkoły i koordynatorów akcji, a Samorząd Szkolny lizaki i dyplomy dla uczniów.
   Nasza szkoła uzbierała w roku szkolnym 2013/2014 prawie 900 kg! Korki były zbierane co tydzień i sumiennie ważone.

   Nagrodzone zostały 3 klasy, które zebrały najwięcej korków:
- I miejsce dla klasy IC i nauczyciela Katarzyny Nowysz (149kg 150g)
- II miejsce dla IA i nauczycieli: Małgorzaty Ostrowskiej i Moniki Czyżewskiej (131 kg 50g)
- III miejsce dla IIB i nauczyciela Beaty Tokaj (73 kg 100g)

   Uczniowie, którzy indywidualnie dostarczyli najwięcej korków na zbiórkę:
- I miejsce Martyna Zarzycka z klasy IA (75kg 450g)
- II miejsce Magdalena Paradowska z klasy IC (58kg 400g)
- III miejsce Mateusz Sowa z klasy IA (52 kg)

   Wyróżnieni uczniowie:
- Natalia Antonowicz z "O", Mateusz Naguszewski z "O", Dawid Izbiński z "O", Leon Kowalski z IC, Natasza Zimny z IE, Julia Staniszewska z IIIC, Jakub Wiciński z IIIC, Kacper Puszcz z IIID, Mikołaj Kowalski z III A, Antek Kosek z IIIG, Filip Bigelman z IVC.

   GRATULACJE!!!

   Koordynatorami akcji byli: Samorząd Szkolny pod opieką p. Agnieszki Jarzyńskiej i Rzecznik Praw Ucznia - p. Edyta Paradowska.