Z wizytą w Sejmie Drukuj

 

   We wtorek - 24 czerwca, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Najpierw udali się na spacer po Nowym Świecie, gdzie w Manufakturze Cukierków mogli zapoznać się ze sposobem produkowania cukierków ponad 100 lat temu, a następnie udali się do Sejmu. 

   Wizyta w Parlamencie była nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie wiedzy o polskim parlamentaryzmie. Organizatorem zmagań uczniów z płockich podstawówek był Młodzieżowy Dom Kultury. Uczniowie naszej szkoły udali się do Sejmu na zaproszenie pani poseł Elżbiety Gapińskiej, a sponsorem wyprawy do stolicy była Komunikacja Miejska w Płocku. Nagrodę dla naszych uczniów wywalczyli Iga Śliwińska i Filip Kusy z klasy VI d.
   Uczestnicy wyprawy zobaczyli w Sejmie miejsca znane z telewizji. Pani poseł oprowadziła nas pokazując ciekawe miejsca, a p. przewodnik w interesującej prelekcji opowiedział o historii parlamentaryzmu w Polsce.
   Wizyta w Sejmie dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.