Odpoczywaj bezpiecznie! Drukuj

 

   Dnia 26 czerwca 2014 r z okazji zbliżających się wakacji w naszej szkole została przeprowadzona dla dzieci pogadanka nt. bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wakacji. Nauczyciele SP23 pani Elżbieta Zbrzezna i pan Arkadiusz Ławnicki przybliżyli podstawowe zasady bezpieczeństwa dzieciom. Pan Arkadiusz Ławnicki rozpoczął od zapoznania dzieci z podstawowymi zasadami kąpieli wodnych i słonecznych. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób sami mogą sobie pomóc w sytuacji wychłodzenia i przegrzania organizmu, wyczerpania sił podczas kąpieli wodnej, skurczu mięśni w wodzie, zaplątania się w wodorosty i w chwili zachłyśnięcia się wodą. Spędzanie wakacji nie odbywa się tylko nad wodą, więc dzieciaki usłyszały również o tym jak poruszać się bezpiecznie na rowerze po ścieżkach rowerowych i nie tylko a także o bezpieczeństwie i zasadach w ruchu pieszych.

   Pani Zbrzezna w formie przedstawienia uświadomiła uczniom  zagrożenia płynące z nawiązywania  kontaktów z nieznajomymi, konsekwencji wpuszczania ich do domu podczas nieobecności rodziców. Na zakończenie uczniowie otrzymali wiele ciekawych i racjonalnych propozycji spędzania czasu wolnego dotyczących aktywnych form zagospodarowania czasu tj. gry i zabawy z piłką, rolki, rower oraz w wolnych chwilach czytanie ulubionej literatury młodzieżowej.

   Całości wydarzenia przyświecała idea „ZDROWIE MASZ TYLKO JEDNO. SZANUJ JE”.