Pasowanie na świetliczaka Drukuj

 

   Dnia 17 października w szkolnej świetlicy w scenerii jesiennego lasu zaroiło się od zwierząt. W odwiedziny przyszły przywołane przez dwoje, granych przez nauczycieli,  dzieci: borsuk, myszka, wiewiórka, dzięcioł, zając, jeż, pszczółka i lis. Pod maskami zwierząt ukryci byli nauczyciele świetlicy i biblioteki, którzy  przedstawieniem  teatralnym „Co słychać w lesie?” powitali pierwszaków.

   Wśród widzów niespodziewanie pojawiła się pani Dyrektor Ewa Woźniak. Wraz ze świetliczakami zasiadła na widowni  i na zakończenie przedstawienia zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy polegającej na odgadywaniu nazw zwierząt biorących udział w spektaklu. Przygotowane przez nauczycieli stroje były tak piękne i charakterystyczne, że  nikt nie miał z tym żadnego problemu.

   Spotkanie z pierwszakami zakończyło się przyrzeczeniem świetliczaka i zabawą ruchową przy piosence „Jarzębina”.