Lekcje przyrody inaczej Drukuj
 
   20 i 21 października uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w niezwykłych lekcjach przyrody. W sali pełnej egzotycznych zwierząt mogli usłyszeć wiele ciekawostek na ich temat. Dowiedzieli się gdzie żyją, czym się odżywiają, jak się zachowują i czy są  niebezpieczne dla człowieka. Podziwiali bezkręgowce: modliszki, straszyki nowogwinejskie i australijskie, patyczaki, wije, szarańczę wędrowną, liśćce, karaczany madagaskarskie, skorpiona cesarskiego oraz ptaszniki żebrowate, lamparcie i białokolanowe. Ogromną atrakcją były też zwierzęta należące do kręgowców: kameleony i gekony. Dzieci mogły zaobserwować zmieniające się barwy na skórze Nikodema i Zuzi- pary sympatycznych, zaprzyjaźnionych kameleonów oraz zobaczyć, jak w mgnieniu oka, polują na swoje ofiary. Zachwyt wśród dzieci wzbudzała także możliwość pogłaskania zwierząt, udział w konkursie na zakończenie zajęć i zdobycie żywej nagrody- patyczaka lub straszyka.
Organizatorem niezwykłych, pełnych radości i śmiechu lekcji przyrody była pani Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.