VII Ogólnopolskie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży. Mamy laureatów! Drukuj

Konkurs organizowany (w ramach Festiwalu Themersonów SkArPa) przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki skierowany był do dzieci i młodzieży z placówek szkolnych i pozaszkolnych z całej Polski. Wpłynęło 412 prac graficznych z 38 placówek, najwięcej z województwa śląskiego, łódzkiego i mazowieckiego.
   Inspiracją tematyczną tegorocznej edycji konkursu był wiersz wybitnego artysty i płocczanina Stefana Themersona pt. "Komorne".
   Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Domu Darmstadt a później uczestnicy konkursu i ich opiekunowie zostali zaproszeni do zwiedzania Muzeum Diecezjalnego w Płocku.

Nasi laureaci to:
Maciej Nejman (kl. IV c) - I nagroda

Michalina Rosiak (kl.VI d) - I nagroda
Adrianna Aleks (kl. VI d) - II nagroda.

Grafiki: Julii Bartuś (kl.VI d) i Katarzyny Kolanko (kl. V b) zostały zakwalifikowane do udziału w wystawie pokonkursowej.
Wszystkie prace zostały wykonane pod okiem p. Małgorzaty Podwójci.

GRATULUJEMY!