Integracyjne Święto Niepodległości. Drukuj

 

   W związku z 96. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, klasy IVa oraz VId uczestniczyły w projekcie "A TO POLSKA WŁAŚNIE". Działania mające na uwadze uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przebiegały wielotorowo. Najpierw uczniowie tych klas wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "A to Polska..", następnie, jak co roku, wzięli udział w konkursie Niepodległa organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Klasa integracyjna IVa za swoją pracę grupową otrzymała tam NAGRODĘ SPECJALNĄ. Podsumowaniem działań klas miała być Gra Miejska, jednak z uwagi na niesprzyjającą pogodę przeprowadzono integracyjne zajęcia, podczas których uczniowie klasy IVa przy pomocy swoich starszych kolegów z klasy VId wykonali plakaty związane ze Świętem Niepodległości. Rozwiązali także krzyżówkę o tematyce niepodległościowej. Prace dzieci można podziwiać na wspólnie stworzonej gazetce ściennej na holu budynku A.

   Koordynatorkami Integracyjnego Dnia Niepodległości były panie Renata Wojtycka i Edyta Paradowska. Pomocy w sprawnym przeprowadzeniu imprezy udzielili p. Janina Łukasiak i p. Arkadiusz Ławnicki.