Lekcja patriotyzmu wśród zuchów z klas Ig i Ih Drukuj

 

   W dniu 6 listopada 2014r. - z okazji Narodowego Święta Niepodległości - odbyło się w klasie Ig i Ih wyjątkowe spotkanie. Odwiedził nas major Wojska Polskiego - pan Janusz Małolepszy. Emerytowany wojskowy, w przystępny sposób, przybliżył uczniom zawiłą historię Polski, zapoznał z tajnikami bycia żołnierzem. Opowiadał o koszarach, szkolił uczniów z musztry. Duże zainteresowanie wzbudziła u uczniów prezentacja multimedialna dotycząca sprzętu wojskowego. Gość przygotował także szereg konkursów, zagadek dotyczących historii naszej Ojczyzny, barw i symboli narodowych. Była zabawa usprawniająca percepcję słuchową. Dzieci entuzjastycznie reagowały i sprawnie rozpoznawały dźwięki czołgów, armat, broni palnej puszczane z płyty CD. Zaskoczeniem dla wszystkich był kurs korzystania z maski przeciwgazowej. Major Janusz Małolepszy zwracał uwagę na bezpieczeństwo oraz zasady obsługi pistoletu - atrapy.

   Bardzo dziękujemy panu majorowi za przybycie i niezwykle ciekawą lekcję patriotyzmu.

   Spotkanie przygotowały panie: Emilia Wiśniewska, Ilona Borczuk.