VII edycja Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat”. Mamy laureatów! Drukuj

 

   19 listopada w Zespole Szkół nr 2 w Płocku odbyła się VII edycja Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego „Z przyrodą za pan brat”. Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematyką i przyrodą, zachęcanie do zdobywania wiedzy o wzajemnym oddziaływaniu człowieka i środowiska, rozwiązywanie problemów w sposób twórczy oraz stosowanie zdobytych wiadomości w praktyce. Konkurs dał również uczniom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w rywalizacji indywidualnej i drużynowej .

  Dorota Rzewnicka, Jan Kwiecień i Michał Wyrębkowski - trzyosobowa drużyna uczniów z klasy 6d i 6s, reprezentująca SP 23, okazała się niepokonana, uczniowie zajęli I miejsce drużynowo zdobywając 83,5p i wyprzedzając drużyny SP18 (72p) oraz SP3 (71p).

   Ponadto Dorota Rzewnicka okazała się niedościgniona w klasyfikacji indywidualnej zdobywając komplet punktów (30p) i I miejsce. Jej kolega Jan Kwiecień zdobywając tylko jeden punkt mniej zajął II lokatę.

Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Aldona Fijałkowska i Anna Olczak-Mielczarek - nauczycielki matematyki oraz Marta Pater i Agnieszka Kochanowska-Matuszewska – nauczycielki przyrody.

Laureatom i ich opiekunkom serdecznie gratulujemy!