logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Sukcesy naszych uczniów w konkursach Ligi Ochrony Przyrody Drukuj

 

   Dnia 20 listopada 2014 r. w Gimnazjum nr 6 w Płocku odbyła się uroczystość podsumowania konkursów podnoszących świadomość ekologiczną dzieci, w których brali udział uczniowie p. Marty Pater z klas szóstych i czwartych wraz z nauczycielem p. Edytą Parandowską:

   *„Ptaki w mieście”, konkursu ornitologicznego ogłoszonego w ramach realizacji VI edycji programu edukacyjnego Ligi Ochrony Przyrody POZWÓLMY PTAKOM MIESZKAĆ OBOK NAS. W tym konkursie mamy laureatów: II miejsce Adrianna Aleks (kl. 6d), III miejsce Klaudia Wróblewska (kl. 6b), III miejsce Jakub Rutkowski (kl. 6b);

   * „Przyroda – Twój przyjaciel”, XXXVII edycja, z tematem: „Co w trawie piszczy”. W tym konkursie Weronika Korzeniewska (kl. 6b) zajęła II miejsce.

   Podczas uroczystości mieliśmy okazję zobaczyć bardzo ciekawą prezentację na temat gatunków ptaków, które towarzyszą człowiekowi i żyją w mieście. W programie uroczystości były też obchody Dnia Patrona Szkoły – Władysława Szafera, przyrodnika, założyciela Ligi Ochrony Przyrody.

   Wszystkim laureatom konkursów organizowanych przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku gratulujemy!!!