JiM czyli Klub Rodziców Autyzm Help w naszej szkole! Drukuj

 

    20 listopada odbyła się uroczysta inauguracja 15 Klubu Rodziców Autyzm Help, płockiego oddziału Fundacji Jaś i Małgosia (JiM). Dzięki ogromnemu zaangażowaniu p. dyrektor Ewy Woźniak, mamy jednego z naszych uczniów z autyzmem p. Emilii Świderskiej doczekaliśmy tak niezwykłej chwili. Na uroczyste otwarcie płockiego Klubu JiM przyjechali rodzice dzieci z autyzmem z całej Polski, koordynator Fundacji p. Sylwia Mądra, Rzecznik Osób Niepełnosprawnych p. Tomasz Gorczyca, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 1 p. Paweł Świątek, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 p. Marzena Czarnecka, Naczelnik Policji p. Katarzyna Lorens, prezes Krajowego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych p. Stanisław Lewandowski, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych p. Sylwia Kaczkowska, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 w Płocku p. Bogusław Kaczkowski i wielu, wielu innych. Na ogromne brawa zasłużyła klasa integracyjna IVa, która pod opieką pań Edyty Paradowskiej i Bożeny Kowalskiej przygotowała przedstawienie teatralne pt. "Jasiek i Małgośka". Wyjątkowy scenariusz napisała p. Bożena Kowalska. Bajkowe dekoracje powstały dzięki wspaniałym 'czarom' pań: Ilony Borczuk, Agnieszki Jarzyńskiej i Magdaleny Nejman. Piękną wystawę 'dzieł plastycznych' stworzyły zachwycające pomysłowością, kolorystyką i techniką wykonania prace dzieci rodziców z płockiego Klubu JiM, a także uczniowie naszej szkoły na zajęciach Arteterapii prowadzonych przez p. Edytę Paradowską i plastyki prowadzonej przez p. Renatę Wojtycką. Ogromne podziękowania za opiekę techniczną i bezcenną pomoc składamy p. Halinie Dudek i p. Grzegorzowi Urbaczewskiemu. Autorami fotografii są: p. Janina Łukasiak i p. Edyta Paradowska. Były pierniki z chatki Baby Jagi, tort i łzy szczęścia.

 

   Jak przeczytać możemy na stronie JiM (http://www.jim.org/autyzm) "Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Dzieci z autyzmem mają problem z nawiązywaniem kontaktu z innymi dziećmi, a nawet z rodzicami. Nie chcą mówić, nie przytulają się, nie nawiązują relacji. Od świata innych wybierają własny świat. Autyzm jest ogromnym problemem społecznym. Diagnozuje się go już u jednego dziecka na 100. (1/100). Liczbę dzieci z autyzmem w Polsce szacuje się na kilkanaście tysięcy."


   Nasza Szkoła jest pierwszą szkołą w Płocku z Klubem JiM, zachęcamy i inne placówki do wspierania rodziców dzieci autystycznych!

 

   Na temat JiM w Płocku można przeczytać m.in na stronie

http://petroecho.pl/twoje-dziecko-ma-autyzm-w-plocku-powstaje-specjalny-klub/


   oraz na stronie Facebook Fundacji https://www.facebook.com/jimhelp.

 

 

 

zdjęcia dzięki uprzejmości fundacji JiM oraz paniom J. Łukasiak i E. Paradowskiej