Wielki sukces Alka Pietrzaka! Drukuj

 

   15 maja uczestniczyliśmy w pokazie filmu Alka Pietrzaka "Mocna kawa wcale nie jest taka zła". Na temat filmu można przeczytać tu. Pokaz miał miejsce w Novym Kinie Przedwiośnie, a nam było niezmiernie miło uczestniczyć w tym wydarzeniu tym bardziej, że Alek jest absolwentem naszej szkoły i zaprosił nas osobiście.

   Obecnie Alek jest studentem w Warszawskiej Szkole Filmowej. Mimo młodego wieku na swoim koncie posiada już pierwsze liczące się nagrody. Tak wspomina go polonistka:

  "Alek od początku nauki w szkole przejawiał zainteresowania filmem i teatrem. Chętnie uczestniczył w akademiach szkolnych i wystawianych na lekcjach sztukach, np. wystawianych fragmentach "Balladyny" Juliusza Słowackiego czy własnej realizacji słuchowiska radiowego. Często wspierał nauczyciela swoimi pomysłami i spostrzeżeniami dotyczącymi tych dziedzin sztuki. Jego energia i zapał do pracy aktorskiej udzielała się innym uczniom."

   Właśnie dotarła do nas wiadomość, że pełen gwiazd polskiego kina film "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" w reżyserii Alka Pietrzaka otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. Relację można przeczytać tu.

   Młodemu reżyserowi życzymy kolejnych sukcesów na miarę Cannes!