logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych Drukuj

 

   28.11.2014 r. klasa integracyjna IV A z nauczycielami Edytą Paradowską i Joanną Dobrogoszcz reprezentowali naszą szkołę podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W Galerii Wisła, jak co roku odbyły się otwarte przez Prezydenta Miasta Płocka, występy klas integracyjnych, osób niepełnosprawnych, porady specjalistyczne, integracyjne zabawy i konkursy z nagrodami. Nasza IV A i jej przedstawienie teatralne pt. "Jasiek i Małgośka" zebrała ogromne brawa. Wyjątkowy scenariusz napisała p. Bożena Kowalska od lat związana w naszej szkole z teatrem. Bajkowa chatka z piernika p. Ilony Borczuk tak bardzo spodobała się organizatorom imprezy, że z trudnością odzyskaliśmy dekoracje. Najgłośniej kibicowała nam klasa integracyjna IA pod opieką pań: Joanny Matuszak i Jolanty Czyżewskiej. Najbardziej wzruszającą chwilą było odsłuchanie hymnu niepełnosprawnych „Bóg się mamo nie pomylił”.


    Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych (ang. International Day of Persons with Disabilities) to święto obchodzone corocznie 3 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, którego celem jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu, oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w społeczne życie. Dla naszej szkoły jest to przede wszystkim okazja do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji dzieci niepełnosprawnych.

    Autorem fotografii była p. Emilia Świderska. Dziękujemy rodzicom IV A za ogromną pomoc w organizacji obchodów.