Udział w warsztatach ekologicznych: „Tropiciele Odpadów” Drukuj

 

   W dniach 25 - 26 listopada uczniowie z klas: 6b i 4b wraz z nauczycielkami przyrody p. Martą Pater, p. Agnieszką Kochanowską-Matuszewską oraz p. Anną Grabecką uczestniczyli w warsztatach ekologicznych: „Tropiciele Odpadów”. Głównym celem warsztatów było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest dla ochrony naszego środowiska segregowanie odpadów.

   Uczniowie zwiedzili pawilon do gromadzenia i segregacji odpadów, znajdujący się na osiedlu niedaleko szkoły oraz Zakład Utylizacji Odpadów w Kobiernikach, gdzie otrzymali wskazówki: w jaki sposób należy w swoich domach postępować z odpadami i jak je segregować. Podczas zwiedzania dzieci miały niezwykłe spotkanie z panem sokolnikiem, który wraz ze swoimi jastrzębiami pracuje na terenie zakładu przy odstraszaniu innych ptaków.

   Dużo radości dzieciom sprawiły też zabawy ekologiczne prowadzone przez panią przewodnik na terenie rezerwatu: „Świetlista Dąbrowa” w Łącku. Na koniec odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i uroczyste wręczenie każdemu uczniowi dyplomu ukończenia warsztatów.